İnegöl’de yurt dışında görevlendirmelere kısıtlama geldi

Yayınlama: 17.05.2024
91
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanlığından tasarruf tedbirleri kapsamında il ve ilçelerde ok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programların iptal edileceğini, yurt dışı personel görevlendirmelerinin en asgari düzeyde tutulacağını bildirdi.  Bu kapsamda İnegöl’de ikamet eden ve yurt dışı görevi bekleyen diyanet personeli de kısıtlamaya tabi tutulacak.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren genelge kapsamında Diyanetin uygulayacağı tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda görüldüğü belirtildi.

İlk etapta tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve başkanlığa ait mekânlarda yapılması, içeriği müsait eğitim programlarının ise çevrim içi gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


“Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir. Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye gibi alımlar yapılmayacaktır. Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır. Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır. Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir.

Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir”

BİR ÇOK İSİM YURTDIŞINA GİTMİŞTİ

Öte yandan İnegöl’de hem Kur’an Kursu öğreticisi hem de İmam Hatip olarak çok sayıda diyanet personeli, görevlendirmeler ile Avrupa ülkelerine gidere oradaki Türk vatandaşlarına hizmet veriyordu. Açıklanan son açıklama ile yurt dışında görevlendirmelerin de kısıtlanması ile İnegöl’de kadrosu bulunan ama yurt dışında görevlendirmesi yapılan diyanet personelinin geri dönüp dönmeyeceği ise merak konusu oldu.

HABER: ALİ RAŞİT BACAKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş