“İsrail’le ticari ilişkilerin kesilmesi ekonomik bir kayıp değil, insani bir kazanımdır”

Yayınlama: 03.05.2024
55
A+
A-

MÜSİAD İnegöl Başkanı Bahri Sinan Yazaroğlu, Ticaret Bakanlığı’nın İsrail ile ticareti sonlandırma kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Yazaroğlu, bu adımın ekonomik bir kayıp değil, insani bir kazanım olduğunu vurguladı.

Yazaroğlu, İsrail’in vahşi saldırganlığı ve uluslararası sistemin adaletsizliği karşısında ekonomik ambargonun önemine dikkat çekti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yazaroğlu, şu ifadeleri kullandı;


“İsrail’le ticari ilişkilerin kesilmesi ekonomik bir kayıp değil, insani bir kazanımdır” dedi.

Bahri Sinan Yazaroğlu ayrıca MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı’nın da konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı Şube olarak desteklediklerini belirterek,

“9 Nisan’da Ticaret Bakanlığımızın almış olduğu ihracat kısıtlaması kararının ardından MÜSİAD olarak, ithal edilen ürünlerde de benzeri bir uygulamanın yapılmasını dile getirmiştik. İsrail’in günden güne artan vahşi saldırganlığı sonucu kılını kıpırdatmayan dünya, adalet ve barış üretemeyen mevcut uluslararası sistem, görüyoruz ki iflas etmiştir. Tüm dünyanın gözü önünde bir ülke ve ona hükmeden irade, tüm insanlığı kaosa sürüklüyor. Bundan sonra bu zihniyete karşı atılacak en önemli adım ekonomik ambargo olmalıdır. Bu bağlamda MÜSİAD olarak, devletimizin Gazze’de kalıcı bir ateşkes tesis edilip, insani yardımın rahatça ulaşımını sağlamak amacıyla, İsrail’e tüm ürünlerde ihracat ve ithalatın durdurulması yönündeki kararını destekliyor ve önemli buluyoruz. İsrail’le ticari ilişkilerin kesilmesi ekonomik bir kayıp değil, insani bir kazanımdır. Tıpkı kısıtlama kararında olduğu gibi, bu ve buna benzer kararların dünyadaki tüm vicdan sahibi ülke yöneticileri tarafından da alınmasını bekliyoruz” dedi.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş