iTSO üye eğitimlerine devam ediyor

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, eğitim programları kapsamında “TRIZ ile Rekabetçi Avantajı Yakalayarak İşletmeleri Öne Çıkartmak” eğitimi gerçekleştirdi.

Yayınlama: 03.11.2021
230
A+
A-

Üyelerinin çağın getirilerine ayak uydurabilmeleri noktasında eğitim programlarını sürdüren İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, “TRIZ ile Rekabetçi Avantajı Yakalayarak İşletmeleri Öne Çıkartmak” konulu eğitim programı gerçekleştirdi.

 

İTSO Konferans Salonu’nda düzenlenen programda eğitmen Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu tarafından “Yaratıcı Problem Çözme Teorisi” olarak da tanımlanabilen TRIZ ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunularak firmaların karşılaştıkları ya da karşılaşabilecekleri olası sorularda ne gibi çözüm yolları üretebilecekleri anlatıldı.


 

İki oturum şeklinde gerçekleşen eğitimin ilk oturumunda; “Yeni rekabet koşulları ve İnegöl’e getirdikleri”, “Rekabet koşullarında tedarik zincirinin yönetimi: farklılık, odaklılık ve maliyet düşürme”, “TRIZ ile hızlandırılmış Değişim, İnovasyon ve Ar-Ge” ve “TRIZ metodunun temel araçları”, ikinci oturumunda ise “TRIZ uygulaması bir işletmede nasıl yapılır?”, “Akıllı mobilya üretimi ve dekorasyonu için TRIZ uygulamaları”, “Hizmet sektöründe (perakende, konaklama, yemek içecek, bankacılık vb.) TRIZ uygulamaları”, İmalat ve üretim (mobilya, tekstil vb. sektörlerinde) TRIZ uygulamaları” konuları ele alındı.

 

EĞİTİM PROGRAMLARI SÜRECEK

Eğitim programı ile ilgili açıklamalarda bulunan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Pandemi döneminde online olarak düzenlemekte olduğumuz eğitim programlarını normalleşme süreci ile birlikte yeniden fiziksel ortamda gerçekleştirmeye başladık. Üyelerimizin gelişimleri ve çağa ayak uydurarak bulundukları piyasalarda söz sahibi olabilmeleri için geçmişte olduğu gibi bugün de elimizden gelen desteği vermek için çaba gösteriyoruz. Bu noktada düzenlediğimiz eğitim ve seminerlerimize de her geçen gün yenisini ekliyoruz. Son olarak düzenlediğimiz TRIZ, yani bir başka deyişle ile “Yaratıcı Problem Çözme Teorisi” eğitimi ile üyelerimizin karşılaştıkları sorunlara yönelik farklı çözüm yolları üretebilmeleri ve oluşabilecek aksaklıklara mahal vermemeleri açısından önemli bilgilendirmelerde bulunuldu. Katılımcılarımız açısından verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Farklı konu başlıklarında üyelerimiz faydasına olacağına inandığımız bu gibi eğitim programlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

TRIZ NEDİR?

Rusça kelimeler olan Teoriya Resheniya Izobretatelskikh Zadatch baş harflerinden oluşman TRIZ’in yaklaşımı, İngilizce “Theory of the Solution of Inventive Problems” veya Türkçe “İcat Temelli Problem Çözme Teorisi” veya “Yaratıcı Problem Çözme Teorisi” olarak tanımlanmaktadır. Şirket bünyesinde her birimde ve Ar-Ge merkezlerinde Ar-Ge projelerindeki problemlere çözüm sağlayıcı, yaratıcılık geliştirme ve sistematik inovasyon geliştirme aracıdır.

 

HABER: UĞUR KESENBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş