Peygamber Efendimizin aile hayatını anlatıldı

İnegöl Belediyesi’nin Aile Hayatı İyileştirme Derneği (AHİD) işbirliği ile düzenlediği ‘Huzurlu Aile Mutlu Gençlik’ programları kapsamında Avukat Ömer Tuğrul İnançer, “Hz. Peygamberin Aile Hayatı” semineriyle İnegöllülerle buluştu.

Yayınlama: 24.10.2021
323
A+
A-

İnegöl Belediyesi’nin Aile Hayatını İyileştirme Derneği (AHİD) işbirliğinde düzenlediği aileyi ve aile bireylerini geliştirici seminer programları devam ediyor. 10 hafta sürecek olan ve bu yıl “Huzurlu Aile Mutlu Gençlik” ana temasıyla yapılacak seminerlerin üçüncü haftasında Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde Avukat Ömer Tuğrul İnançer, “Hz. Peygamberin Aile Hayatı” semineriyle İnegöl halkıyla buluştu. Programa vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

 

HEDEF AİLE YAPISINI KORUMAK


Aile ve gençliğe yönelik düzenlenen programlarlar toplumun temel taşı olan aile kalesini korumayı hedefleyen İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği seminer programı, Kuran-ı Kerim tilavetleriyle başladı. Ardından Avukat Ömer Tuğrul İnançer “Hz. Peygamberin Aile Hayatı” anlatımı için sahneye çıktı. İnançer, Müslüman aile yapısı ve Hz. Muhammed’in aile hayatından kesitlerle aile kavramını anlattı. Centilmenlik kavramını Peygamber efendimizin hayatından örneklerle günümüzle kıyaslayan İnançer, “Günümüzde bir bey hanımının lokantada sandalyesini çekse, arabaya binerken kapı açsa ne centilmen diyoruz değil mi. Ben centilmen değilim arkadaş. O bir gevur tabiridir. Ben centilmen olmak istemiyorum. Ben peygamberimiz gibi naif, düşünceli olmak istiyorum. Mesela Hayber’den gelirken biraz fizik olarak ufak tefek olan zevcesi Safiyye Bint Huyey’in çökmüş olan deveye binmesi için dizini uzatan Peygamber… O mübarek, eşi deveye rahat binebilsin diye bir dizini yere koymuş, zevcesine de dizime basarak bin Safiyye demiştir. Alemlerin rabbi, zevcesi için yere eğilmiş ona basamak olmuştur. Ben centilmen değil, böyle olmak isterim” dedi.

 

Ömer Tuğrul İnançer, seminer boyunca peygamber efendimizin hayatından pek çok örnekle aile hayatını anlattı. Program sonunda İnegöl Belediye Meclis Üyesi Merve Haraslı, İnançer’e hediye takdimi gerçekleştirdi.

 

HABER: SEYİT ALİ SEVİMBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş