Tekkelilerden Aktaş’a teşekkür

Yayınlama: 08.04.2024
348
A+
A-

İnegöl’ün bağlı kırsal Tekke Mahallesi eski Muhtarı Selami Koşucu, arazi yolları ve sulama suyu ile ilgili Belediye Başkanlığı döneminde söz verile Alinur Aktaş’ın hizmeti köye gönderdiğini belirterek, “Alinur başkanımızdan Allah razı olsun. Gönlümüz hep ondan yanaydı ama olmadı. Onun vermiş olduğu sözler ile bu hizmet geldi” dedi.

Uzun yıllar sulama suyunda yaşanan sıkıntıların ardından Tekke – Olukman bölgesine Devlet Su İşleri tarafından, temelden 24,50 metre yükseklikte, 439.000 metreküp depolama hacimli, 146,60 metre kret uzunluğunda kil çekirdekli homojen dolgu tipinde inşa edilen Tekke Olukman Barajı ile sulama suyu noktasında ilk adım atılmış oldu.

Sulama suyu barajının ardından sulama borularının temini noktasında eski muhtar Selami Koşucu’nun girişimleri ve Başkan Alinur Aktaş’ın verdiği talimat ile seçim sonrası sulama boruları Tekke Mahallesi’ne getirilerek çalışmalarına başlandı.


Alinur Aktaş’ın seçimlerde Belediye Başkanı olmamasına rağmen verdiği sözlerin yerine geldiğini belirten eski muhtar Selami Koşucu, şu ifadeleri kullandı:

“Uzun yıllar boyunca sulama suyu ve arazi yolları gibi temel ihtiyaçlarımızın karşılanması konusunda yaşadığımız sıkıntılar artık geride kaldı. Bu büyük başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak isterim.

Özellikle şükranlarımı sunmak istediğim isimlerden biri, Bursa’nın önceki Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tır. Kendisi, söz verdiği hizmetlerin arkasında durarak, Tekke Mahallesi’nin ihtiyaçlarını karşılamak için elinden geleni yaptı. Sulama suyu sorununu kökten çözmek adına başlattığı projeler, mahallemizin yaşam kalitesini yükseltmek için büyük bir adım oldu.

Tekke Olukman Barajı’nın inşası ve sulama suyu borularının temini gibi projeler, Tekke Mahallesi’nin tarımsal üretimine ve yaşam standartlarının yükselmesine katkı sağlayacak önemli adımlardır. Bu hizmetler, sadece şu anki değil, gelecek nesillerin de refahı için büyük bir öneme sahiptir.

Ancak unutmamız gereken bir gerçek var ki, bu başarıda her birinizin katkısı büyük. Tekke Mahallesi sakinlerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, projelerimizin hayata geçirilmesinde büyük rol oynadı. Bu dayanışma ruhunu ve birlikte çalışma iradesini devam ettirmek, mahallemizin geleceği için kritik öneme sahiptir.

Gelecekte de Tekke Mahallesi’nin ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitesini artırmak için çaba sarf etmeye devam edeceğim. Her zaman sizlerin sesini ve görüşlerini önemseyeceğim ve mahallemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için elimden geleni yapacağım.

Son olarak, bir kez daha Alinur Aktaş’a ve tüm mahalle sakinlerine teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin destekleri ve güveni olmadan, bu hizmetler hayata geçirilemezdi”

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş