Oyuncu Nur Sürer: Selahattin Demirtaş Türkiye’ye hediye gibiydi, ne yaptı ki tutuklu şimdi

Oyuncu Nur Sürer 37 kişinin katledildiği 6-8 Ekim olaylarının azmettiricisi olarak tutuklu bulunan HDP’li Selahattin Demirtaş hakkında “Türkiye’ye hediye gibi bir şeydi ama şimdi siyasi rehine, ne yaptı ki tutuklu?” ifadelerini kullandı.

Yayınlama: 08.12.2021
1.313
A+
A-

6-7 Ekim 2014’te terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin çağrısıyla Türkiye genelinde 35 ilde karışıklık çıkartıldı ve 37 kişi hayatını kaybetti. Bu kanlı geçmiş herkesçe bilinmesine rağmen HDP’yi güzelleme furyası birçok platformda tekrar tekrar gündeme getiriliyor.

 

Terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’a son güzelleme oyuncu Nur Sürer’den geldi.


 

Demirtaş’ın tüm Türkiye’yi kucakladığını belirten Sürer “Demirtaş çok samimi, çok zeki, çok cana yakın bir insan. Benim annem CHP seçmeniydi 20 yıl. Ölmeden önce Demirtaş için ‘Çok seviyorum ben bu çocuğu, çok beğeniyorum’ diyordu. Yani sadece ben değil bir sürü insan bayılıyor. Demirtaş hediye gibi bir şeydi ama şimdi siyasi rehine, ne yaptı ki tutuklu? Öyle yazılar okuyorum ki aklım almıyor. Diyarbakır’daki olayları onun yaptırdığını, insanların ölümünden onun sorumlu olduğunu düşünenler var. Keşke demokratik bir ülkede yaşıyor olsaydık. Kendimi bu ülkede hiç rahat hissetmiyorum.” dedi.Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş