AGD yaz etkinliklerinin finalini gerçekleştirdi

Yayınlama: 29.08.2023
17
A+
A-

Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi tarafından bu yıl 5 ayrı noktada gerçekleştirilen ve 8 hafta süren yaz etkinliklerinin kapanış programı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen programda açıklamalarda bulunan AGD İnegöl Şube Başkanı Yakup Tokgöz, “Öğrenciler toprağa atılmış bir tohum gibidir. Yağmur yağar, tohum ıslanır, toprağa sarılır ve filizlenir. Velilerimiz, okulda öğretmenlerimiz ve bizler tohumu saran toprak gibi hareket ederek geleceğimiz olan gençlerimizi filizlendirmeliyiz” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği’nin İnegöl’deki yaz etkinliklerinin kapanış programı gerçekleştirildi. Biz dizi etkinliğin ardından tamamlanan yaz etkinlikleri, 5 ayrı noktada ve 8 haftalık süre içerisinde gerçekleştirildiği açıklandı.

Kapanış programında açıklamalarda bulunan AGD İnegöl Şube Başkanı Yakup Tokgöz, şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi yaz etkinlikleri kapanış programınıza hoş geldiniz. Bu yıl 5 ayrı noktada 8 haftalık yaz etkinliklerimizi hayırlısıyla tamamladık. Bu güzel eğitim süreci boyunca evlatlarını bize teslim eden velilerimize ve bu süreçte sabırla ve  fedakarlıkla  görev alan eğitmenlerimize teşekkür ederim. Anadolu Gençlik Derneği olarak yarım asırlık tecrübemizle ortaokul ve liseli öğrencilerimize yönelik eğitim ve sosyal faaliyetler düzenliyoruz. Milli ve manevî değerlerine bağlı, samimi bir Müslüman ve ailelerine bağlı hayırlı bir evlat olarak gençler yetiştirmek istiyoruz. Bizler pırıl pırıl  bir nesil yetişsin diye fedakarlık yaparak sizlerin evlatlarını yetiştirmeye talibiz. Eylül ayı itibari ile okul süresince de her cumartesi ücretsiz olarak dernek binalarımızda kız ve erkek öğrencilerimize eğitimlerimiz devam edecek. Öğrenciler toprağa atılmış bir tohum gibidir. Yağmur yağar, tohum ıslanır, toprağa sarılır ve filizlenir. Velilerimiz, okulda öğretmenlerimiz ve bizler tohumu saran toprak gibi hareket ederek geleceğimiz olan gençlerimizi filizlendirmeliyiz. Bu gençlerin çürümesine fırsat vermemeliyiz. Biz, evlatlarınızın hayırlı bir şekilde yetişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.  Sizlerin de çocuklarınızı takip etmenizi istiyoruz”

AGD Yaz Etkinlikleri Sorumlusu Erkan Kaya ise, “Anadolu Gençlik Derneği olarak Türkiye’mizin 81 ili ve birçok ilçesinde olduğu gibi İnegöl’ümüzde de Kur’an-ı Kerim’in ışığında, Peygamber Efendimizin izinde, önceliği ahlak ve maneviyat olan, sevgi ve kardeşliğin teminatı bir gençlik yetiştirmek amacıyla; bu sene de yaz etkinliklerimizi dolu dolu  gerçekleştirdik. İnegöl’ümüzün 5 farklı noktasında, yüzlerce öğrenci ile hem temel dini bilgileri öğrendik hem de etkinliklerimizle eğlendik. Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebi, Adabı Muaşeret, ilmihal, ahlak kuralları, çevre bilinci, sosyal medya kullanımı gibi dersler ve bunun yanında havuz, at binme, halısaha, PlayStation, langırt ve farklı kişisel gelişim oyunları ile eğitimlerimizi eğlenceli hale getirmeye gayret gösterdik. Bu çalışmalarımızın neticesinde 25 Ağustos gecesi bir kapanış programı yaparak öğrencilerimizle velilerimizin karşısına çıktık. Ancak bilinmelidir ki bu bir son değil, yeni bir başlangıçtır. Her sene olduğu gibi bu sene de yaz etkinliklerimizin hemen ardından kış etkinliklerimizin hazırlığına başlayacağız. İnegöl’ümüzün 5 farklı noktasında hem kız hem de erkek kardeşlerimiz için çalışma takvimimizi hazırladık. Her hafta, haftanın farklı günlerinde ve özellikle hafta sonları İnegöl merkezimizle birlikte Alanyurt, Cerrah ve Yenice’mizde de kardeşlerimizle eğitim ve eğlence dolu programlarda buluşacağız. Merhum hocamız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın da dediği gibi; ‘Kuran bir harita, akıl bir pusula, iman ise önümüzü aydınlatan bir fener hükmündedir’ bizim için. Bu doğrultuda yapacağımız çalışmalarda gayret bizden, tevfik Allah’tandır”

HABER: BİLAL KORKUTBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.