Belediye 6 ayda 2.700 hayvana şifa oldu

Yayınlama: 26.07.2023
19
A+
A-

Yaptığı çalışmalarla sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir hayat sürdürmelerini gerçekleştiren inegöl belediyesi, sessiz can dostlarına şifa olmaya devam ediyor.

Bölgenin en donanımlı tedavi merkezi’ne sahip olan inegöl belediyesi, sadece inegöl değil çevre bölgelerden de gelen sokak hayvanlarının tedavisi gerçekleştirerek can dostlarına umut olmaya devam ediyor. İnegöl belediyesi sahipsiz hayvanlar bakım ve tedavi merkezi hizmetleri ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla can dostlarının en sadık dostu konumunda yer alırken bununla birlikte 2023 yılının ilk altı ayında 2.700 sokak hayvanına şifa oldu.

‘’barınak değil, tam teşekküllü hastane’’

İnegöl belediye başkanı alper taban, sahipsiz hayvanlar bakım ve tedavi merkezi’nin devam ettiği çalışmalarla ilgili verdiği bilgide ‘’burası barınak değil, tam teşekkülü bir hastane ve bakım merkezi’’ dedi.  Başkan alper taban açıklamasında, ‘’inegöl belediyesi olarak veteriner işleri müdürlüğümüz bünyesinde sahipsiz sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri adına hayata geçirdiğimiz bakım ve tedavi merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hekimlerimiz ile bu merkezde sokak hayvanlarının bakım ihtiyaçlarını karşılıyor ve vatandaşlarımızın ilettiği talep ve başvuruları yerine getiriyoruz.” Dedi.

‘’6 ayda 2700 hayvan tedavi edildi’’

Başkan alper taban, veteriner işleri müdürlüğü’nün bir yandan besleme, bir yandan tedavi ve bir yandan da sahiplendirme çalışmalarını sürdürdüğünü ileterek “ekiplerimiz 2023 yılının ilk 6 aylık sürecinde 2700 hayvanın tedavisini gerçekleştirdi. Aynı zamanda 880 köpeğinde kısırlaştırması yapıldı. Tedavi edilen hayvanlar merkezdeki sağlık kontrolleri sonrası kırsal alanlardaki beslenme noktalarına bırakılarak doğal yaşamlarına devam ediyor. Beslenme noktalarına rutin olarak mama ve su tedariği sağlamaya devam ediyoruz. Bünyemize kattığımız araçları hayvan toplama ve hayvan sevkinde kullanarak can dostlarımıza daha uygun şartlarda hizmet vermeye devam ediyoruz.’’ dedi.

‘’160 sahiplendirme’’

E-devlet üzerinden de sunduğu hizmet ile sahiplendirmeyi kolaylaştıran inegöl belediyesi, 6 aylık süreçte 160 hayvan sahiplendirdi. Başkan alper taban, ‘bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı can dostlarımıza sıcak bir yuva vermek adına hayvan sahiplenmeye davet ediyorum.’’ dedi.

‘’istişareyi önemsiyoruz’’

Her fırsatta ortak akıl vurgusu yapan inegöl belediye başkanı alper taban, şehirdeki sokak hayvanları ve inegöl belediyesinin bu konudaki çalışmalarıyla ilgili istişareleri önemsediklerini belirtti. Başkan alper taban açıklamasının sonunda, ‘’sadece bir konu üzerinde değil şehrimizle ilgili tüm konularda istişareyi önemsiyoruz. Sokak hayvanları özelinde daha farklı neler yapabiliriz noktasında şehrimizdeki veterinerlerimiz ile bir araya geldik. Onlarla birlikte tedavi merkezimizde çalışmalar yaptık. Hayvan sever dernekleriyle buluşmalar ve yardım geceleri düzenledik. İstişare kültürümüzü her alanda olduğu gibi sokak canlarımız için de sürdürmeye devam ediyoruz. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Bu sessiz can dostların daha sağlıklı yaşam sürmeleri adına katkı ve destek sunan başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere aynı hassasiyeti taşıyan herkese teşekkür ederim. İnegöl’ün hayvan dostu şehir olduğunu hep birlikte yaptığımız çalışmalarla göstermeye devam edeceğiz.’’ dedi.

HABER: BÜŞRA ÖZDEMİRBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.