‘Dünyacı değil, Ahiret öncelikli siyaset yapacağız’

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, partinin 3. kuruluş yıldönümü nedeni ile yazılı basın açıklamasında bulunarak, “Siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz. Dünyacı değil, Ahiret öncelikli siyaset yapacağız, dava siyaseti yapacağız. Partimiz siyasete zarafet ve nezaket getirecek, kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız” dedi.

Yayınlama: 22.11.2021
297
A+
A-

Yeniden Refah Partisi’nin 3. kuruluş yıldönümü nedeni ile İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan yazılı basın açıklamasında bulundu.

 

Baykan, yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


 

“Bundan 3 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü 99 kurucu üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz gün Ankara’da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile,  Eyyub-el Ensari Hazretlerinin huzurunda yapılan dualarla yola revan olduk. Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969’da başlattığı kutlu yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı. Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. 1. 40 yılı bizzat yaşadığımız için, 2. 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın,  milletimizi,  tüm İslam Âlemi’ni ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık.

 

Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamızın, ‘Tarihe bakın inancınıza sarılın. Milli Görüşe sarılın. Zulüm ebedi olamaz, kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır. Batıl mutlaka mağlup olacaktır, Allah nurunu tamamlayacaktır’ sözlerine kulak vererek yola çıktık. Yine Erbakan Hocamızın, ‘Biz tarih boyunca büyük zaferlerimizi, biz bütün büyük zaferlerimizi iman, iman, imanla kazandık’ sözlerine kulak vererek yola çıktık… Eğer biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder,  Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez inancıyla yola çıktık. Milletimiz için paylaşımda adalet ve yönetimde adaleti tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk.

 

Yeniden Refah Partimizin daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık, dedik ki; Yeniden Refah Partimiz Milli Görüş zihniyetini temsil edecek,  Milli Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek, hakkı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesini esas alan siyaset yapacağız. Siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz. Dünyacı değil,  Ahiret öncelikli siyaset yapacağız, dava siyaseti yapacağız. Partimiz siyasete zarafet ve nezaket getirecek, kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız.

 

Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimizin Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk. Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık. Hakkâri’mizden Çanakkale’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza, ülkemizin her köşesini ahlak ve maneviyatın hilali,  bereketin ve kalkınmanın başağı ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır. İl ve ilçe kongrelerimizin tamamlanması sonrasında, 1. Olağan büyük kongremizi çoğunluğu gençlerden oluşan 40 binden fazla kişinin katılımı ile siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik. Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz ile Yeniden Refah Partimiz,  Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır.

 

Medya ambargosu, anket manipülasyonları, yok sayma, ‘Kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın’ yaklaşımına rağmen, maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakârlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, bu düzeyde üye sayısına ulaşılması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün milletimize ulaşması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının, azminin ve Milli Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır.

 

Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik. Bugüne kadar partimiz tarafından ortaya konulan 

Milli Kaynak Paketleri kitabımız,  81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi kitabımız,  Biz Türkiye’yi Biliyoruz ve Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm kitaplarımız başta olmak üzere, hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm Milletimizle paylaştık. Bunlara ilaveten, partimizin gölge kabinesi olarak adlandırabileceğimiz Milli Siyaset Kurullarımız iktidarımızın ilk 100 gününde tüm bakanlıklarda hangi icraatları gerçekleştireceğimizi ortaya koyacak kitaplarımızı hazırlamaktalar. Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. 

 

Yeniden Refah Partimizin 3. Kuruluş Yıldönümü’nde, bugüne kadar büyük fedakârlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza,  tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla aziz milletimize, sonsuz teşekkürler ediyoruz”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş