‘Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına giren bir Türkiye istiyoruz’

Yayınlama: 26.03.2024
38
A+
A-

Orhaniye Mahallesi’ndeki nokta mitingde konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, “Güçlü, müreffeh, kalkınmış ve dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına giren bir Türkiye istiyoruz. Türkiye hedefimizi koyduk. Beraber oraya götüreceğiz. Cumhur İttifakı olarak hedefimiz bu” dedi.

Ala, Orhaniye Mahallesi’nde partisinin mahalle buluşması etkinliğinde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok iyi işler başardığını söyledi.

Başörtüsü yasağının kaldırılmasından Ayasofya’nın açılmasına kadar inanılmaz başarılar elde ettiklerini hatırlatan Ala, geleceğe baktıklarında ise alacakları çok mesafenin olduğunu ifade etti.


DÜNYANIN EN GÜÇLÜ 10 ÜLKESİ ARASINA TÜRKİYE’Yİ SOKACAĞIZ

Ala, görevde olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanlarının 5 yılda 5 tane iş yapmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz saatlerce konuşsak hepsini anlatabiliriz. Marmaray’ı mı köprüleri mi otobanları mı bahsedelim ama bunları geçiyorum. Hedefimiz ne? Yani varmak istediğimiz hedef ne? Güçlü, müreffeh, kalkınmış ve dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına giren bir Türkiye istiyoruz. Türkiye hedefimizi koyduk. Beraber oraya götüreceğiz. Cumhur İttifakı olarak hedefimiz bu. Onun için Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını biz Türkiye Yüzyılı olarak tanımladık. Dedik ki bu yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacak. Ne demek? Dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına Türkiye’yi sokacağız. Çünkü buna mecburuz. Balkanlar bunu bekliyor, Kafkaslar bunu bekliyor, Orta Doğu bunu bekliyor.”

ONLARIN KAVGASI BİZİM DEĞERLERİMİZLE

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank da CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Bursa’yı ziyaretinde mega proje olarak Alinur Aktaş’ı değiştirmeyi açıkladığını hatırlattı.

Alinur Aktaş’a sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade eden Varank, “Onların dertlerinin ne olduğunu sizler gayet iyi biliyorsunuz değil mi? Onlar sizin gibi düşünen, sizin gibi inanan, sizin gibi yaşayan, sizin aranızdan çıkmış belediye başkanlarına karşılar. Onların kavgası bizim değerlerimizle, bizim bayrağımızla, bizim inançlarımızla. Gevşeklik göstermeyeceğiz. Gönlümüzün kırıldığı, kızdığımız hususlar olabilir. Onların hepsini evelallah biz düzeltiriz. Şimdiye kadar yaptık Allah’ın izniyle bundan sonra da yaparız.” diye konuştu.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş