Eşini kaybettikten sonra 2 çocuğu ile yokluk içinde yaşam mücadelesi veriyor

Yayınlama: 22.01.2024
1.453
A+
A-

İnegöl’de eşini kaybettikten sonra iki çocuğu ile birlikte hayata tutunmaya çalışan kadın, sosyal yardımlaşmadan gelen yardımın kiraya gitmesinin ardından 2 çocuğu ile beraber yokluk içinde kaldı. Kendilerine yardım elinin uzatılmasını bekleyen kadın, 2 çocuğu ile birlikte yardımseverlerden gelecek olan desteği bekliyor.

Alınan bilgilere göre, Kamile T., 2009 yılında eşini kaybetti. İki çocuk annesi için yaşam mücadelesi bundan sonra başladı. Hayırseverlerin ve komşuların destekleriyle geçimlerini sağlarken, kiralık olan evinin ödemesini ise sosyal yardımlaşmadan gelen parayla ödemeye başladı.

Ancak bu yıl kirası 5 bin TL olan 2 çocuk annesi elektrik, doğalgaz, su gibi temel ihtiyaç faturalarını nasıl ödeyeceğini kara kara düşünmeye başladı. Eşinin sigortası olmadığı için SGK’dan her hangi bir gelir gelmezken, çocuklarının hasta olmaması için dua ediyor. Çocukların okul masrafları ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için hayır kurumlarından ve komşulardan gelen yardımla gidermeye çalışıyor.Kamil T., hayırseverlere seslenerek şunları söyledi;

“Aslında ev kiram yükselmeden önce iyi kötü geçimizi sağlıyorduk. Fakat kiramız şimdi 5 bin TL oldu aldığımız yardım parası direk buraya gidiyor. Elektrik, doğalgaz su ve çocukların okul masrafları nasıl ödeyeceğimizi düşünüyorum. Eşim 2009 yılında hastalığı nedeniyle vefat etti. Her hangi bir sigortamız yok. Tek yardım Sosyal Hizmetler’den, bazen Kaymakamlıktan alıyoruz. Buda sürekli değil belirli bir süre geçerli. Buda kesilirse ne yapacağımızı bilemiyoruz. Allah razı olsun komşularımız ve hayırsever bazı dernekler bizlerin yardımına koşuyor. Ben sadece biri kiramızı öderse bu bize yeterli olacak şimdilik. Aldığımız yardımla iyi kötü Allah izniyle geçimizi sağlarız. Hayırseverlerden destek bekliyorum iki çocuğum var onlara bakıyorum. Onlar için mücadele ediyorum”

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.