‘Halk Ekmek yeniden faaliyete geçirilsin’

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, yaşanan ekonomik sıkıntılar ve ekmeğe gelen zamları hatırlatarak, halk ekmek fabrikasının belediye bünyesinde yeniden faaliyete geçirilmesi yönünde çağrı yaptı.

Yayınlama: 06.12.2021
257
A+
A-

Konuya ilişkin yazılı basın açıklamasında bulunan Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, şu ifadeleri kullandı:

 

“Bilindiği üzere 1979 yılında kurulan fabrikamız 2010 yılında belediye meclis kararıyla özelleştirildi ve 3.5 milyona 18 yıllığına bir firmaya ihale edildi. Fabrika aradan geçen 8 yıl sonra 2019’da kapandı. İnegöl Belediyesi ise hata üstüne hata yaparak Büyükşehir şirketi BURFAŞ ile anlaştı. BURFAŞ tarafından üretilen ekmekler 2020 yılında İnegöl’e getirilerek vatandaşa satılmaya başlandı. Burada da İnegöl’ümüzü kasaba gibi gören yöneticilerimiz bir hata daha yaparak sadece 3-4 bölgeye BURFAŞ satış noktası açtı. Hal böyle olunca vatandaşımız satış noktası azlığı nedeniyle ucuz olmayan ekmeğe de ulaşamaz oldu. Zamanında alınan yanlış özelleştirme kararı vatandaşımızı mağdur etti.”


 

KESTEL BELEDİYESİ YAPABİLİYORSA İNEGÖL BELEDİYESİ DE YAPABİLMELİDİR

“Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlar temel gıda malzemesi olan ekmeği bile alırken güçlük çeker hale geldi. İnegöl’de yapılan zamlar sonrasında 210 gram ekmek 2.5 TL oldu. Hemen yanıbaşımızda Kestel Belediyesi ise halk ekmek tesisinde ürettiği 400 gram ekmeği 2 buçuk yıldır vatandaşa 1 TL’den satıyor. İnegöl Belediyesi de vatandaşa böyle bir hizmeti sunmaktan aciz kalmamalıdır. Vatandaşımızın ekonomisini bir nebze olsun rahatlatmalıdır.”

 

KÂR AMACI GÜTMEDEN ÜRETİME GEÇİN

“Her fırsatta İnegöl’ün kendine yeten bir yapısı olduğunu söyleyen yöneticilerimiz, temel gıda malzememiz olan ekmeği neden Bursa’dan İnegöl’e taşımaktadır? Buradan Belediye Başkanımız Alper Taban ve kurmaylarına sesleniyoruz. Mevcut fabrikayı revize ederek üretime geçin. Bunu yaparken de kâr amacı gütmeden doğrudan hizmeti hedefleyin. Vatandaşın da cebini bir nebze olsun rahatlatın. Bu konuda Yeniden Refah Partisi olarak elimizden gelen her şeyi yapacağımız ve destek vereceğimize de söz veriyoruz. Halka hizmet hakka hizmettir diyoruz ve İnegöl Belediyesini göreve davet ediyoruz.”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş