İnegöl depremzede ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor

Yayınlama: 16.02.2023
56
A+
A-

İnegöl Belediyesi, İyilik Hareketi ve Vefa Grubu iş birliğinde Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulun depremzede aileler için giyim yardımlarının dağıtıldığı bir merkez oluşturuldu. Burada hem depremzedelerin ihtiyaçları ücretsiz olarak karşılanıyor hem de ailelerin çocukları oyun alanlarında eğlenceli anlar yaşayarak yaşadıkları felaketi unutmaları için destek veriliyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem sonrası tüm Türkiye adeta seferber oldu. Herkes afetin bir yarasını sarmak için mücadele ediyor. Bir yandan bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bir yandan da depremzede ailelerin farklı şehirlere nakilleri gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda İnegöl’de pek çok depremzede aileye kucak açmış durumda. Hem yerel yönetim hem vatandaşlar depremzede aileleri en iyi şekilde ağırlamak ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yarış içerisinde.

MAĞAZA FORMATINDA YARDIM ALANI


Bu kapsamda İnegöl Belediyesi, İyilik Hareketi ve Vefa Grubu iş birliğinde depremzede ailelerin özellikle giyim noktasında ihtiyaçlarını karşılamak için bir merkez oluşturdu. Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda ücretsiz giyim yardımları için stantlar kuruldu. Öğlen 12.00 ile akşam 17.00 arasında hizmet veren ve mağaza şeklinde oluşturulan merkezden depremzede aileler ihtiyacı olan tüm kıyafetleri alabiliyor.

ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK ALANI OLUŞTURULDU

Alanda aynı zamanda çocuklar için de çeşitli etkinlikler hazırlandı. Aileleri ihtiyaçlarını karşılarken depremzede çocukların da felaket psikolojisinden bir an evvel çıkabilmeleri için İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi salonda oyun ve etkinlik alanları oluşturdu. Burada çocuklar da keyifli anlar yaşayarak depremin etkisinden kurtulmaya çalışıyor.

KULLANILMAMIŞ KIYAFET BAĞIŞI KABUL EDİLİYOR

Öte yandan, oluşturulan merkezde vatandaşların kıyafet bağışları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kabul ediliyor. Ancak sadece kullanılmamış kıyafet ve ayakkabılar kabul ediliyor.

HABER: BÜŞRA YILDIRIMBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş