İnegöl protokolü ilk yardım eğitimi aldı

Yayınlama: 15.06.2023
38
A+
A-

İnegöl Belediyesi ile İNDAK iş birliğinde şehirdeki tüm kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri ile İNDAK gönüllülerinin katıldığı “Temel İlk Yardım Eğimi” düzenlendi. Bu alanda bir farkındalık oluşturmak adına yapılan eğitim öncesi konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Her bir vatandaşın profesyonel ekipler kadar bilgili olması beklenemez ancak ben ilk yardım konusunda bilgilerin çok kıymetli olduğuna inanıyorum” dedi.

İnegöl Belediyesi ile İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Ekibi (İNDAK) iş birliğinde tüm ilçe protokolü, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyelerimizi ve İNDAK gönüllülerine yönelik “Temel İlk Yardım Eğitimi” gerçekleştirdi. Bu alanda bir farkındalık oluşturmak adına Sani Konukoğlu Konferans Salonunda yapılan eğitimde, İnegöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Kamil Saçkesen tarafından; temel ilk yardım prensipleri, hayati tehlike durumlarında doğru müdahale yöntemleri, yaralanmalar, kanamalar, kırıklar, yanıklar, bayılma ve kalp krizi gibi acil durumlarla başa çıkma konuları hakkında bilgiler verildi.

“KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDEN ÇOK CİDDİ ÇIKARIMLAR ELDE ETTİK”


Programın açılışında konuşma yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Aramızda değerli kurum yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz ve İNDAK yöneticilerimiz ile gönüllülerimiz var. Biz İnegöl’de protokolümüzle birlikte bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Malumunuz çok yakın zamanda Kahramanmaraş merkezli bir deprem yaşadık. Burada kendi adımıza da kurumlar adına da çok ciddi çıkarımlar elde ettik” dedi.

İNDAK BAŞARI HİKAYESİ YAZDI

İNDAK’ın başarılarından da söz eden Başkan Taban, şöyle devam etti: “İNDAK burada ayrı bir başarı hikayesi yazdı. Ben haklarını teslim etmek istiyorum. Bu depremde biz gördük ki binalarımızın sağlam olması kadar bu konuda yetişmiş insan gücüne de ihtiyacımız var. Özellikle arama kurtarma faaliyetlerinde insan gücünüz kadar varsınız. Bizim de deprem bölgesinde bulunduğumuz alanda İNDAK ekibimiz çadırlarını kurarak hemen faaliyetlerine başladılar. O kadar da profesyonel hareket ettiler ki yapılması gereken bütün detayları orada uyguladılar.”

“İNSANA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Toplum olarak yapmamız gereken ilk ve öncelikli şey nedir dersek, belirli konularda farkındalığımızın artması, bu konuda yapabileceklerimizi bilmemiz, bilincimizi arttırmaktır. İNDAK gönüllülerimizin hiçbiri orada maaşlı olarak çalışmadı. Hepsi gönüllüydü. Bu gönüllü hareketin artması adına halkayı genişletmek istiyoruz. Her bir vatandaşın profesyonel ekipler kadar bilgili olması beklenemez ancak ben ilk yardım konusunda bilgilerin çok kıymetli olduğuna inanıyorum. Bizim farkındalığımızı arttırmak bir çaba ve gayretimiz var. Biz insana yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Konuşma sonrası yaklaşık 2 saat süren Temel İlk Yardım Eğitimi gerçekleştirildi.

HABER: BÜŞRA YILDIRIMBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş