İnegöl’de 70 bin öğrenci karne heyecanını yaşadı

Yayınlama: 16.06.2023
46
A+
A-

2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılının sona ermesinin ardından İnegöl’de 70 bin öğrenci karne aldı. Belediye Başkanı Alper Taban ve Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ile protokol üyeleri de Mesudiye İlkokulunda düzenlenen törende öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Eylül ayında başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılı sona erdi. Yaklaşık 10 aylık eğitim maratonunu tamamlayan öğrenciler, yaz tatiline girdi. İnegöl’de 70 bin öğrenci karne heyecanı yaşarken, Belediye Başkanı Alper Taban ve Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ile ilçe protokolü Mesudiye İlkokulunda düzenlenen karne töreninde öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.


Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen törende, öğrenciler hazırladıkları gösterileri misafirlere ve velilere sundu. Performanslarıyla alkış toplayan öğrencilerin gösterileri öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru, “Bugün çocuklarımızın aldığı karneler, onların bir yıl boyunca gösterdiği performansın değerlendirmesidir. Aynı zamanda bizlerin ve velilerimizin de değerlendirildiği bir belgedir. Unutmamalıyız ki hiçbir başarı gayretsiz kalıcı olamayacağı gibi hiçbir başarısızlık da gayrete rağmen kalıcı olmayacaktır. Bu vesileyle tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. tüm öğretmen arkadaşlarıma ve okul idarecilerimize de bir yıl boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise “Bugün karne heyecanı için bir aradayız. Hem öğrencilerimizin hem öğretmenlerimizin hem de velilerimizin heyecanını görebiliyorum. Çocuklarımızın akademik anlamda, eğitim anlamında karneleri mutlaka bir göstergedir. Ancak hayat sadece bundan ibaret değildir. Bunlar bir yılın, dönemin neticesidir. Telafisi olan şeylerdir. Ben bu vesileyle öğrencilerimize karnelerinin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Ardından öğrenciler protokol üyelerini sınıflarında ağırladılar. Burada karne takdimleri ile birlikte öğrencilere hediyeler de verildi.

HABER: UĞUR KESENBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş