İnegöl’de intihar vakaları arttı

Yayınlama: 27.12.2022
2.021
A+
A-

İnegöl’de son günlerde meydana gelen intihar olaylarının ardından, gözler bu intiharların nedenine döndü. Öte yandan vakaların artmasına rağmen, toplum üzerinde bu konuya ilişkin bilgilendirme veya bir girişimin olmaması gözlerden kaçmadı.

İnegöl’de son günlerde meydana gelen intihar olaylarında çok sayıda vatandaş hayatını kaybetti. Son olarak geçtiğimiz gün Orhaniye’de meydana gelen olayda emlakçı Gökhan Güleç hayatını kaybederken, aynı gün 17 yaşındaki İ.İ intihar girişiminde bulunmuş ve sağlık ekiplerinin müdahalesi ile hayata dönmüştü.

Öte yandan bu olayların yanı sıra Hocaköy’de meydana gelen olayda 17 yaşındaki S.T., Cerrah Mahallesi’nde meydana gelen olayda Murat C. (37), Alanyurt Mesudiye bağlantı yolunda meydana gelen olayda ise Enver Mirza (31) isimli kişi intihar ederek yaşamını yitirmişti.


İNTİHAR ÖLÜMLERİ VE GİRİŞİMLERİ ARTIYOR

Öte yandan İnegöl’de birçok kişi ise özellikle ilaç içerek geçtiğimiz aylarda canına kıymak istemişti. Bu vakalar devam ederken, vatandaşların intihar girişiminde bulunma nedenleri de belli oldu.

İŞTE O NEDENLER

İlçemizde meydana gelen intihar ölümlerinin nedeni ise şöyle sıralanıyor; duygusal bağlardan kaynaklı, ekonomik nedenler ve aile içi huzursuzluktan dolayı intiharlar meydana geliyor.

HİÇBİR ÇALIŞMA YOK

İnegöl’de birçok intihar kaynaklı ölümler meydana gelirken ve intihar girişimleri sürekli artarken, konuya ilişkin toplum üzerinde bir uyarıcı ve toparlayıcı girişimin olmaması da tepkileri beraberinde getiriyor.

Konuya ilişkin hiçbir kurum veya kuruluş şimdiye kadar somut adım atmazken, orta yaş ve özellikle de gençlerin bilgilendirilmesi için kurum ve kuruluşların çalışma yapması bekleniyor.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş