MÜSİAD İnegöl toplantıya damga vurdu

Yayınlama: 25.09.2023
76
A+
A-

MÜSİAD Karaman Şubesi ev sahipliğinde 22 – 24 Eylül tarihlerinde gerçekleşen MÜSİAD 107. Genel idare Kurulu (GİK)  Toplantısına katılan MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Sinan Yazaroğlu, İnegöl MÜSİAD’ın gerçekleştirdiği projeleri bir bir sıralayarak adeta toplantıya damga vurdu.

107.’si MÜSİAD Karaman Şubesi ev sahipliğinde yurt genelinde 84 noktasından gelen Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. İnegöl Şube olarak katılım sağlanan programda, proje sunumu gerçekleştirdi.

Toplantıya MÜSİAD İnegöl Başkanı Sinan Yazaroğlu, Başkan Yardımcısı Cemil Derman, Yönetim Kurulu Üyeleri Levent Ergül, İlker Akgüller, Hüseyin Uçaravcı ve Şube Müdürü Emin Süküt ile katıldı.

MÜSİAD 107. Genel İdare Kurulu toplantısında Şube Sunumları kısmında sunum konuşmasını yapan MÜSİAD İnegöl Başkanı Sinan Yazaroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“1996 Yılında MÜSİAD İnegöl üyelerinin girişimi ile İnegöl’ün ilk özel okulu olan Altın Nesil Okulları, kurulduğun günden günümüze eğitim noktasında İnegöl’de marka okul olma unvanını almış olup buradan yetişen beyinler ile İnegöl ve MÜSİAD’ın gurur kaynağı olmuştur. MÜSİAD İnegöl Şubesi olarak kurulduğumuz günden bugüne üyelerimize, Şehrimize bölgemize değer katmaya hizmet etmeye devam ediyoruz. Hatta yönetim kurulumuza giren işadamları yetiştirmeye devam etmektedir. Dönemin MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın kendi binasını yapmak isteyen şubeler için hazırlatmış olduğu örnek proje ile 2012 yılında ilk kez kendi şube merkezini yapan şubelerden olan İnegöl, binasını yaparak üyelerine ve İnegöl kamuoyunun hizmetine sunmuştur. 2013 Yılında şehrimizin lokomotif sektörü olan mobilyada yaşanan kalifiye eleman sorununun çözümüne yönelik olarak geliştirmiş olduğumuz ve birçok şehirde farklı sektörlerde de örnek alınarak uygulanan ‘Benim geleceğim mobilya projesi’ şubemiz adına ses getiren projelerimiz arasında yerini almıştır. Yine vizyon projelerimizin başında yer alan ve bugün itibari ile A ve B Etaplardan oluşmak kaydı ile toplamda 500 nitelikli mobilya mağazasını bünyesinde barındıran adeta 365 gün fuar mantığında sektöre hizmet veren İnegöl Mobiliyum AVM şubemiz projeleri arasında yerini almaktadır.

MÜSİAD İnegöl Şubesi olarak üyelerimize yönelik yatırım amacı ile 2017 yılında villa tarzı konutlardan oluşan MÜSİAD Evleri projemizi hayata geçirdik. 15 adet yapıyı üyelerimize yatırım noktasında kazandırdık. Evet, tüm bu yapılan projelerden tecrübe edinerek, şehrimizin vizyoner yönetici ihtiyacını göz önünde bulundurarak ayrıca şehrimize teknofestin alt yapısı diyebileceğimiz, yarının bilim adamları, sanatçıları, vizyoner yöneticileri, iş insanları yetişsin diye Bursa’nın en modern 32 odalı 24 derslik 11 laboratuvarlı Bilim Sanat Merkezi Okulu’nu yaptık ve MÜSİAD tarihinde ilk kez bir resmi kurumun isminin önünde MÜSİAD markamızı verdik. 2021 Yılında vizyon projemizi hayata geçirmek üzere, çalışmalara start verdik. Üyelerimiz ve gönüldaşlarımızın desteği ile 2 yıl gibi kısa bir sürede inşaatını tamamladığımız MÜSİAD Saime Sultan Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde bir çok farklı özelliği barındırıyor. Üyelerimiz ve gönüldaşlarımızın katkıları ile eğitim öğretim faaliyetlerine 2023’te Milli Eğitim Bakanımız ve MÜSİAD Genel Başkanımızın katımıyla beraber açılışını yaptığımız okulumuz, yurt çapında dereceler almaya başlamıştır. Sizlere aktaracağım son projemiz ise yine bir ilk olacak çalışma. MÜSİAD İnegöl şubesi tarafından projelendirilen, toplam 100 daireden oluşan Adliye Konakları ve MÜSİAD Evleri projesi kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde ilk 2019 Yılı sonunda temelleri atıldı. Toplam 100 daireden oluşan vizyon projemiz, örnek projemiz ile Adalet Bakanlığı’nın ihtiyacı olan 36 daire lojman yapımı ilk olarak gerçekleştirilen kısım olmuştur. İnegöl Adliyesi’nde görevli hakim ve savcıların ikamet edecekleri ‘Adliye Konakları’ 2022 Yılı itibarı ile yapımı sona ermiş ve hakim, savcılar konutlarında oturmaya başlamıştır. Adalet Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde ihtiyaçları olan konutların yapımına karşı arsa karşılığı aynı arazide MÜSİAD Evleri yapımı hızla devam etmektedir. Adalet Bakanlığı’na yapılan 36 konuta karşın, özellikle MÜSİAD üyelerimizin yatırım amacı ile aldığı 64 Konut bitme aşamasına gelmiş bulunmaktadır. İnşallah bu projenin devir teslim törenini de Adalet Bakanı ve MÜSİAD Genel Başkanımızla yapmayı ümit ediyoruz”

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.