SP’DEN ‘KAMU KAMPUS ALANI’ öNERiSi

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, ilçe divan toplantısında açıklamalarda bulunarak, yeni hükümet binası konusuna değindi. İnegöl’ü il olma düşüncesinin de hesaba katılması gerektiğini belirten Eroğlu, ‘Kamu Kampus Alanı’ projesi ile vatandaşların daha iyi hizmet alacağını ifade etti.

Yayınlama: 29.10.2021
362
A+
A-

Toplantıda açıklamalarda bulunan Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

“Milletimizin ortaya koyduğu büyük bir azim ve eşsiz bir fedakârlık ile inşa edilen Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünde, tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim, bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Milli Görüş Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın doğum günü de olduğu için bu vesileyle Hocamızı da rahmet ve minnetle anıyorum. Yerel gündeme ilişkin konularda yapıcı muhalefet anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bugün sizlerle ilçemiz gündeminde olan bir konuyla ilgili partimizin görüşlerini paylaşacağım. Konumuz yıkılan hükümet konağı. Saadet Partisi olarak yıkılan bu binanın yerine kesinlikle bina anlamında bir tuğla dahi konulmaması gerektiğini ifade ediyoruz. Burada çevreyi de kapsayacak şekilde yeşil alanı bol bir kent meydanı uygulaması yapılmalıdır. Hatta bu meydanın altı da yer altı otoparkı şeklinde dizayn edilerek o bölgenin trafik yükü de bu şekilde azaltılmadır. Kamuoyunu meşgul eden ikinci soru ise yeni hükümet konağının nereye yapılacağıdır? İşte bu noktada Saadet Partisi olarak bu soruyu kabul etmediğimizi ifade ediyoruz. Sorulması gereken soru İnegöl’e artık bir hükümet konağı modelinde bina yapılıp yapılmayacağıdır. Hükümet konakları şehir nüfusunun köy nüfusundan az olduğu dönemlerde, bundan 40-50 yıl önce tüm kamu hizmetlerini bir araya toplamak için tasarlanan bir bina modeli olmuştur. Bu bina modelinin kamusal anlamda bir tüzel kişiliği yoktur. Yıkılan bu binada İlçe Kaymakamlığı, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü ve Sosyal Dayanışma Vakfı olmak üzere neredeyse 5 bakanlığın taşra teşkilatı bir arada bulunuyordu. Kamu tüzel kişiliği olmayan bu yapıların İnegöl gibi il potansiyeline sahip yerlerde bize göre artık işlevi kalmamıştır. İnegöl’ün il olmasını isterken bunu destekleyen vizyonu da ortaya koymak gerekir. Bugün il olmak istiyorsak ilgili bakanlıkların taşra birimleri kendilerine özel binalarını aynen adliye binasında olduğu gibi ayrı bir şekilde yapmak zorundadırlar. Artık tek bir binada bu kadar müdürlüğü bir arada tutmak İnegöl gibi bir şehirde orada hizmet alacak vatandaşa ve hizmeti verecek memurlara zulmetmekten başka bir şey değildir”


 

KAMU KAMPUS ALANI

“İnegöl Belediyesi, tüm imkânları kullanarak, büyükşehir ve ilgili bakanlıkları da koordine ederek Yeni İnegöl Bölgesinde bir alanı ‘Kamu Kampüs Alanı’ olarak planlaması ve ilgili bakanlıklara burada bina yerleri göstermesi gereklidir. Yine İnegöl Belediyesi’nin bu kamu kampüs alanına İnegöl’ün her noktasından tek vesait ile ulaşılabilecek bir toplu taşıma hizmeti sunması gereklidir. Sizler idarecilerimiz olarak bu vizyonu, bu uzun vadeli çözümü ortaya koyamıyorsanız muhtemelen daha çok top sahamız, yeşil alanlarımız bina arazisi olarak işgal edilmeye devam edecektir. Saadet Partisi olarak başta ilçe kaymakamımız olmak üzere, yıkılan hükümet konağında yerleri bulunan ilgili tüm müdürlerimizi ve özellikle belediye başkanını ‘Kamu Kampüs Alanı’ projesiyle ilgili harekete geçmeye davet ediyoruz. Madem İnegöl’ümüzün il olmasını arzu ediyoruz, o zaman icraatımızda, hayallerimiz de, o vizyonu, o misyonu taşımalıdır.  Saadet Partisi olarak bu vizyon ve misyona sahip olduğumuzu belirtiyor, ilçe divan toplantımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş