Tarımın sultanları kasım ayına ertelendi

Yayınlama: 13.10.2023
32
A+
A-

İnegöl Belediyesi’nin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında bu yıl 3’üncüsünü düzenleyeceği “Tarımın Sultanları Bilgi Yarışması” hasat döneminin uzaması nedeniyle köylerden gelen talep üzerine Kasım ayına ertelendi.

İnegöl Belediyesi’nin, Dünya Kadın Çiftçiler Günü kapsamında daha önce 2 defa gerçekleştirdiği ve renkli görüntülere sahne olan Tarımın Sultanları Bilgi Yarışması, bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek. İnegöl tarımının gelişmesinde emeği büyük olan kadınlara yönelik yapılan yarışmanın 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününde yapılacağı açıklanmıştı. Yarışma, köylerden gelen talep üzerine ertelendi.

Her mahalleden en fazla 3 kadının yer alacağı takımların yarışacağı Tarımın Sultanları Bilgi Yarışması, ilk 2 yılında büyük bir çekişmeye sahne olmuştu. Yarışmayla ilgili vatandaşlardan erteleme talebi geldi. Köylerde hasat döneminin devam etmesi ve iş yoğunluğunun fazla olmasından dolayı Tarımın Sultanları Bilgi Yarışmasının Kasım ayında yapılmasına karar verildi.


BAŞVURULAR DEVAM EDECEK

Kesin tarihin ilerleyen dönemde açıklanacağı yarışmayla ilgili başvurular ise Cerrah Ek Hizmet Binasında bulunan Muhtarlık İşleri Müdürlüğünde ikinci bir duyuruya kadar devam edecek.

HABER: BÜŞRA ÖZDEMİRBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş