“TÜRK MİLLETİ EVLATLARINI SİZE YEDİRMEZ”

Yayınlama: 20.12.2022
66
A+
A-

HDP’li Garo Paylan’ın polise yönelik tehdit dolu sözleri sonrası açıklama yapan Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Türk milleti her daim polisinin yanındadır. Bu vatanın evlatlarını onların vicdanına bırakacağımızı mı zannediyorlar? Türk milleti evlatlarını size yedirmez” dedi.

Kadıköy’de izinsiz protesto gösterisi düzenleyen HDP’lilere polis ekiplerince müdahale edildi. Bu sırada polislerin yanına giden HDP’li Garo Paylan’ın “Hesap vereceksin kork. Tir tir titriyorsun değil mi? Hesap vereceksin altı ay kaldı. Unutma görüntüdesin” sözleriyle emniyet güçlerini tehdit etti. Bu görüntüler sonrası Sultan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği tarafından tepkiyle karşılandı. Dernek Başkanı Turgay Yazıcı sert sözlerle Garo Paylan’ı eleştirirken, HDP ile iş birliği yapanların da hangi safta olduklarının görülmesini istedi.

“TÜRK MİLLETİ EVLATLARINI SİZE YEDİRMEZ”

Garo Paylan’ın Türk polisine yönelik tehditvari sözlerine ilişkin de konuşan Turgay Yazıcı, “Bir lafa bakarız laf mı diye, bir de söyleyene bakarız. İzlediğimiz görüntüler, ağızlarından çıkanı kulakları duymayan bir avuç hayalperestin kustuğu kindir. Bu yönüyle, bizler zaten bu gibi kişilerden iyi sözler duymayı beklemez ve istemeyiz. Zihniyeti belli olan, attığı her adımda ülkemizi ve yüce Türk Milletini aşağı çekmeyi amaç edinmiş bu gibi şahıslar sadece konuşurlar. Ancak konu askerimiz, polisimiz, bu vatanın evladı olunca, lafta dahi onları size yem etmeyiz. Garo Paylan ve onun gibiler bilsinler ki Türk milleti her daim polisinin yanındadır. Bu vatanın evlatlarını onların vicdanına bırakacağımızı mı zannediyorlar? Türk milleti evlatlarını size yedirmez” diye konuştu.

BU GÜCÜ NEREDEN ALIYORLAR?

Yazıcı, Türk polisine yönelik tehditlerin hesabının sorulması için devlete çağrıda bulunurken, Türkiye Cumhuriyeti düşmanı bu kişilerin nereden güç aldığının hesabını da milletin sorması gerektiğine vurgu yaptı. Yazıcı, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Eminim ki Garo Paylan polisimize yönelik sözlerinin bedelini Türk adaleti karşısında ödeyecektir. Devletimiz gereğini bugüne kadar yaptı, bundan sonra da yapacaktır. Ancak milletimizin de bu teröristlerin nereden güç aldığını sorması, sorgulaması gerekmektedir. 6 ay sonra ne olacak? Nasıl bir yöntemle Türk Milletine, polisine hesap soracaklar. Bunu iyi sorgulamamız gerekmektedir. Kimlerin kimlere güç devşirdiği aşikar. Terörist partisi HDP’yi bu millet iktidar yapmayacağına göre, Garo Paylan 6 ay sonra hesap sorma hayalini kimler üzerinden kuruyor? Düşünmeli ve ona göre hareket etmeliyiz.”

DÜN ATATÜRK’E, BUGÜN POLİSE DİL UZATTI

“Dün televizyon ekranlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatan Garo Paylan, bugün polisimizi hedef alarak bir kez daha çirkin yüzünü göstermiştir. Biz buna şaşırmadık. 5000 yıllık Türklük geleneği ve 2200 yıllık devlet geleneğimizin bizlere öğrettiği şudur ki, bu millet mücadele için var olmuştur. Bugüne kadar asla yılmamış ve bundan sonra da yılmayacaktır. Oğuz Kağan’dan Sultan Alparslan’a, Osmangazi’den Fatih Sultan Mehmet Han’a, Sultan Abdülhamid Han’dan Mustafa Kemal Atatürk’e ve bugüne kadar nice kahramanlar yetiştirip tarihin akışını değiştiren bu millet, başı bozuk birkaç teröriste pabuç bırakır mı zannediyorsunuz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.