Türk Milletinin Ölümsüz Şaheseri: Cumhuriyet

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulundu.

Yayınlama: 28.10.2021
347
A+
A-

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, yüce Türk milletinin hiçbir zaman esaret altına alınamayacağını belirterek Cumhuriyetin kuruluşunun 98. Yıldönümünü kutladı.

 

“YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Bugün, “Özgürlük ve bağımsızlığım benim karakterimdir” diyen bir liderin önderliğinde yürüyerek bağımsızlığı kendine karakter edinmiş yüce Türk milletinin topraklarımızda yükselttiği en büyük ve ölümsüz şaheser olan Cumhuriyetin 98. yıldönümünü yaşıyoruz. İman dolu göğsünde barındırdığı vatan aşkıyla, milli birlik ve bütünlüğümüzü sağlamak uğruna gece gündüz demeden cansiperane bir şekilde mücadele sergileyen kahramanlarımızın eseri olan Cumhuriyetimizin kuruluşu ile milletimiz, ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ilkesini tüm dünyaya göstermiş, özgürlüğü uğruna her şeyi göze alacağını ispatlamıştır. Bugün, istikbal ve istiklal uğruna zorlu yollardan geçen ve canlarını ortaya koyan şanlı milletimizin kurduğu Cumhuriyeti daha ileriye taşımak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek adına mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutlu uğurda canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.