“Asıl mesele, asgari ücrete tenezzül etmeyen bir Türkiye’yi yaratabilmektir”

Yayınlama: 22.12.2022
138
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8.506 lira olarak açıklanan yeni asgari ücretle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan öğle saatlerinde kameralar karşısına geçerek 2023 yılı için asgari ücretin 8.506 TL olarak belirlendiğini açıkladı. Toplantıya işveren ve hükümet temsilcileri katılırken, işçi kesimini temsil eden Türk-İş, ücrette uzlaşılmadığı gerekçesiyle toplantıya katılmadı. Asgari ücretle ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da ilk yorum geldi.


Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Saray, TÜİK’in sahte gıda enflasyonunun bile 5 puan altında zam açıklayarak, bu ülkenin 33 milyon vatandaşını soydu. Ne asgari ücretlinin hak ettiği oldu ne de küçük esnafın vergi yükü düşürüldü. Yine “biri istedi” diye, öyle oldu. Asıl mesele, asgari ücrete tenezzül etmeyen bir Türkiye’yi yaratabilmektir. O da endüstriyel dönüşümle olur. Sadece Sarayı yolcu etmeyeceğiz, yoksuldan alıp zengine verdikleri bu düzeni de tarihe gömeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika! Kılıçdaroğlu'ndan yeni asgari ücretle ilgili ilk yorum: Ne çalışanın hak ettiği oldu ne de küçük esnafın vergi yükü düşürüldü

CHP’li Veli Ağbaba geçtiğimiz günlerde CHP’nin 2023 yılı asgari ücret teklifinin 10 bin 128 TL olduğunu açıklamıştı. Ağbaba, “Asgari ücret belirlenirken resmi enflasyon dışında büyüme oranları göz önüne alınmalı, ekonomik büyümeden asgari ücretliye pay verilmelidir” demişti.

 Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş