“Üçüncü çocuğum” dediği yarım asırlık triportöre gözü gibi bakıyor

Bursa’da şehir içi otobüs şoförlüğü yapan Erol Çakmak, 6 yıl önce aldığı ve motorundan kaportasına tüm parçalarını yenilediği 1970 model triportörün bakımıyla her gün ilgileniyor.

Yayınlama: 22.11.2021
1.248
A+
A-

Nilüfer ilçesinde iki kız babası 47 yaşındaki Çakmak, çocukken gittiği misafirlikte bir komşusunun triportörüne binmek istemesine olumsuz yanıt verilince üzüldü.O günden sonra triportör almanın hayalini kuran Çakmak, 2015’te kavuştuğu aracını motor aksamından kaportasına her parçasını yenileyerek modifiye etti.

Otomobili olmasına rağmen her gün işe hayalini gerçekleştirdiği ve gözünden bile sakındığı triportörle giden Çakmak’ın aksesuarlarla süslediği aracı görenlerin ilgisini çekiyor.

– “Her gün temizliyor, tozunu alıyorum”

Erol Çakmak, AA muhabirine, çocukken misafirliğe gittiğinde, “pır pır” olarak da anılan triportörü ilk kez gördüğünü söyledi.

Araca binip gezmek istediğini anlatan Çakmak, “Triportör sahibi Hüseyin amcaya ‘Beni gezdirir misin?’ dedim, o da beni tersleyerek ‘Gezdiremem işim var’ deyince ağırıma gitti. Ben de o zaman kendi kendime ‘Büyüyünce param olacak ve ben de kendime böyle bir şey alacağım’ dedim. O zamandan beri triportör almanın hayalini kuruyordum.” diye konuştu.

Çakmak, hayalini yıllar sonra 2015’te gerçekleştirme imkanı bulduğunu dile getirdi.Arkadaşlarının yardımıyla ve kendi merakıyla, tüm parçalarını söküp taktığı aracını bugünkü haline getirdiğini aktaran Çakmak, şu ifadeleri kullandı:“Otomobilim de var ancak işe bile bu pır pır ile gidip geliyorum. 20 metrelik otobüsten indikten sonra triportörü sürerken zorlanıyorum ancak bunu sürerken daha çok zevk alıyorum. İki kız evladım var, bu da benim üçüncü evladım oldu. Yolda görenler beni durduruyor, korna çalıyorlar, ‘Nerede yaptın, nasıl yaptın?’ diye soruyorlar. Çok güzel olduğunu söyleyerek fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. Bu benim evladım gibi. Her gün temizliyor, tozunu alıyorum. Bu durumdan zevk ve keyif alıyorum. Hobi gibi bir şey oldu bu durum. Satmayı düşünmüyorum ancak isteyen meraklıları çok. Satsam da yine alır ve tekrar uğraşırım. Bu benim zevkim.”Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş