16 ÜLKEDEN İNEGÖL’E GELDİLER

Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği, 16 ülkeden ilçemize gelen sendika temsilcilerini ağırladı.

Yayınlama: 14.12.2019
746
A+
A-

16 Ülkenin sendika temsilcisi, İnegöl’de Eğitim Bir-Sen ilçe teşkilatı tarafından ağırlandı. Sendika temsilcilerinin için yemekli program düzenlendi. Programda Türkiye ve İnegöl’deki sendikal çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

Programda konuşma yapan İnegöl Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Vietnam, Meksika, Bangladeş, Azerbaycan, Moğolistan, Kamerun, Nijerya, Gine, İran, Malezya, Sırbistan, Moldova,  Gambiya Filistin ve Özbekistan devletlerinin sendika temsilcilerini ilçemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan siz değerli misafirlerimiz kendi ülkelerinizin sivil toplum gücünü oluşturuyorsunuz. Globalleşen dünyada Sizlerle daha sık bir araya gelmek, görüş alışverişinde bulunmak bizler için önemli. Gelişmiş ülkelerde sendikaların,  sivil toplum kuruluşlarının ne derece gündem belirleyici, ne kadar önemli işlerde rol oynayıcı olduklarını görmek bizler adına mutluluk verici” dedi.

 

Aktaş,  konuk sendika başkanlarını Türkiye’de ve İnegöl’de yapmış oldukları sendikal çalışmalarla ilgili de bilgilendirerek, kendilerine İnegöl ziyaretlerinden dolayı memnun kaldıklarını belirterek teşekkür etti.

 

Konuşmaları İngilizceye çeviren Eğitim Bir Sen dış ilişkiler genel Koordinatörü Nurullah Cesur da, misafirler adına ilçe başkanı Sinan Aktaş ve ekibine teşekkür ederek, sendika temsilcilerinin İnegöl ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek konuşmasını tamamladı.

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.