EROĞLU’NDAN YENİ BELEDİYE BİNASI ELEŞTİRİSİ;

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, yeni belediye binasının yapıldığı alanda basın açıklamasında bulunarak, “13 Temmuz 2017 yılında ihalesi yapılıp sözleşmesi imzalanan bu bina, aradan 1590 gün geçmesine rağmen halen daha inşaat halinde duruyor” dedi.

Yayınlama: 19.11.2021
666
A+
A-

Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı, yeni belediye binasının halen daha faaliyete geçmemesi nedeni ile yeni belediye binasının bulunduğu alanda basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Yıllar geçmesine rağmen hala belediye binasının faaliyete başlayamadığını belirten Hasan Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:


 

“Bugün burada İnegöl Belediyesi tarihinin en büyük ihalesi olarak övünülen, ancak en büyük hezimeti yaşadığımız belediye Hizmet binası inşaatı önünde bulunuyoruz. 13 Temmuz 2017 yılında ihalesi yapılıp sözleşmesi imzalanan bu bina, aradan 1590 gün geçmesine rağmen halen daha inşaat halinde duruyor. Saadet Partisi olarak bizler, burada betonlaşma olmaması, buranın yeşil alan olarak bırakılması için geçmiş dönemlerde adeta çırpındık. Projeyi alan ilk firma inşaattan el çekince tekrar bu yanlıştan dönün dedik. Ancak görüyoruz ki İnegöl Belediyesi burada adeta bir bataklığa saplanmış durumda. 1590 gündür bitmeyen bu proje, maalesef inşaat maliyetlerinin tavan yapması sebebiyle artık daha da içinden çıkılmaz noktaya gelmiştir. 2017 yılında 50 milyon liraya ihale edilen ve sözde bir yılda tamamlanacak olan binanın bundan sonraki süreçte belediyeye maliyeti muhtemel ki 100 milyonu geçecektir. Çekirdek kabuklarının, izmaritlerin yerlere atılmasının önüne geçebilmek adına fotoğraflayıp sosyal medya paylaşımı yaparak temizlik hassasiyeti gösteren idarecilerimiz, yıllardır İnegöl’ün göbeğinde millete yaşattıkları bu görüntü kirliliğini nasıl izah edecek?”

 

Eroğlu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

 

“Çözüm önerileri sunduğumuzda, ‘Bunlar oturdukları yerden ölçmeden biçmeden konuşuyorlar’ diyen yöneticilerimize şimdi soruyoruz; buraya belediye binası yapmayın dediğimizde, hadi bizi dinlemediniz inat ettiniz.  Bu işe başladınız. Başladığınız bu işi yaparken ve denetlerken hiç mi ölçüp biçmediniz? Özel şirketlerin 6 ayda büyük AVM’ler yaptığı İnegöl’de, 4 yıldır tamamlayamadığınız bu bina için; İnegöl Belediyesi burada bürokratik bir engele mi takıldı? İnegöl Belediyesi burada hukuki bir engele mi takıldı? İnegöl Belediyesi’nin kasasında bu binayı tamamlatacak para mı kalmadı? Bu bina ne zaman bitecek? Bu binanın toplam maliyeti ne kadar tutacak? Yaşanan bu zaman kaybından ve maddi zarardan kim sorumlu? İnegöl Belediyesi tarihinin en büyük ihalesini yaptık diye övündüğünüz kadar İnegöl Belediyesi tarihinin en büyük ihalesini elimize yüzümüze bulaştırdık diye özeleştiri de yapıyor musunuz? Yine buradan özellikle belirtiyoruz; belediye yetkililerinin ‘Ne yapalım ihaleyi alan firma battığı için gecikti’ bahanesini kabul etmiyoruz. Son olarak Hükümet konağıyla ilgili geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapmıştık. O açıklamada mevcut yıkılan yere kesinlikle bir bina inşa edilmemesi gerektiğini belirttik. Şimdi Hükümet Konağının yine aynı mantıkla aynı yere inşa edileceğine ilişkin söylentiler dolaşıyor. Tekraren ifade ediyoruz; belediye binasında düştüğünüz hataya, bu sefer de hükümet konağı alanında düşmeyin. Bu milletin nefes alacak alanlarını artık betonla kapatmayın. Bu şehri bir üçgen içerisine hapsetmeyin”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş