KURBAN KESİM KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Yayınlama: 13.05.2024
54
A+
A-

İnegöl Belediyesi’nin Müftülük, İlçe Tarım, Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde her yıl Kurban Bayramı öncesi düzenlediği Kurban Kesim Elemanı kursu için kayıtlar başladı.

Kurban Bayramı’na kısa bir süre kalırken, İnegöl Belediyesi paydaş kurumlar; İnegöl Müftülüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde Sertifikalı Kurban Kesim Elemanı Kursu düzenliyor. Kurban ibadetini yerine getirirken hem dini kurallara uygun hem de sağlık açısından önem arz eden konulara tam hakim olacak şekilde vatandaşların kurban kesmesi adına yapılan kursta, büyük ve küçükbaş hayvan kesimi tüm ayrıntılarıyla teorik ve pratik eğitimlerle öğretilecek.

TALEP OLDUKÇA YENİ KURS AÇILACAK


Kurban kesim kursu için kayıtlar başvuru olduğu müddetçe devam edecek. İlk grubun eğitimleri başlarken, sınıf açılması için yeterli çoğunluk sağlandığında yeni kurslar açılacak. Kursa kayıt ve ayrıntılı bilgi ise İnegöl Halk Eğitim Merkezinden alınabilecek. Kurslar teorik eğitimlerle başladıktan sonra kursiyerlere kurban kesimi pratik eğitimlerde de gösterilecek.Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş