TFF’YE İSYAN ARTIK YETER

Yayınlama: 01.08.2023
108
A+
A-

İnegöl’ü Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan Doğugücü Spor Kulübü’nde açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Yasin Uçkun, TFF’yi adeta topa tuttu. TFF’nin aldığı son dakika kararlarının kulüpleri etkilediğini ve yıllardır anlaşılan futbolcuların bağlayıcı bir sözleşme kriteri olmadığı için rahatça kulüp değiştirdiğini belirten Uçkun, yaşanılan olayları tek tek açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Uçkun, şu ifadeleri kullandı:

“Amatör futbolun gerçeklerini yaşamayan bilemez. Yaşadıkça daha neler tecrübe edeceğiz diye düşünüyorum. Bursa Doğugücü Spor Kulübü Başkanı olarak sezon başı planlamamızda transfer edeceğimiz oyuncuların listesinde, mevkisinin ilk sırasında olan, Haziran ayı başında anlaştığımız ve oyuncuyu aldığımızdan dolayı birçok oyuncuyu elediğimiz gerçeğini düşünürsek, koskoca bir camianın emeğini, çabasını, gayretini, ekonomik anlamda canla başla mücadele eden yöneticilerimizi, renklerine gönül vermiş taraftarımızı hiçe sayan, 60-70 bin TL fazla para alacak diye, bu değerleri görmezden gelip hiçe sayan oyuncuları gördükçe, gerçekten adam olmanın ne denli zor olduğunu bir kez daha anlıyorum.

Sosyal medyada yıllardır bu sıkıntılı süreci yaşayan kulüplerimizin, bu yaşadıklarını her transfer döneminde yaşayıp dile getirmelerine rağmen, TFF yetkililerinin hiçbir çözüm üretmeden sessiz kalmalarını şaşkınlıkla izliyor, bundan habersiz olma ihtimallerinden dolayı bir şey yapmadıklarını düşünüyorum. Çaresiz kalan ve elinden hiçbir şey gelmeyen kulüplerimiz için ‘ne yapabiliriz’ diyen bir TFF yetkilisi çıkmayacak mı? Bağlayıcı bir sözleşme ya da transfer tescil dönemini erken başlatıp oyuncuların vize ve lisans işlemlerini anlaştığı gün yapabilmesi gibi basit, bir çocuğun dahi aklına gelebilecek kolay çözümleri üretecek idareciler istiyoruz.

Temmuzun 31’inde sezonun statüsünü açıkladıklarını, her sene +1 yaş olan genç kontenjan zorunluluğunu bu sene +2 yaşa çıkarıp, 2 oyuncuyu da oynatma zorunluluğu getiren TFF yetkililerine soruyorum; Bunları yaparken bugün Ağustos ayına geldiğimizi ve tüm kulüplerin 2001 doğumlu genç oyuncuları kontenjan diye aldığını ve ödemelerini yaptığını düşünmediniz mi gerçekten? Liglerin başlangıç tarihini ne zaman açıklamayı düşünüyorsunuz? Biz antrenörler hangi tarihe göre planlama yapalım? Bu ligi gerçekten hiçe sayıyorsanız söyleyin, bu kadar büyük camianın ümitlerini, hayallerini yok sayamazsınız. Tam 3,5 aydır bunları düşünmemiş olamazsınız, eğer öyleyse gerçekten ülkemin en ilgi çekici ve en heyecanlı ligi diyebileceğimiz BAL liginin kaderine yön verenlerin tekrar tekrar onlarca kez düşünüp karar vermesi gerektiğini dile getirmek istediğimi bildirmek istedim.

2022-2023 sezonunun statüsünün aynısının bu sene de devam etmesini temenni ediyorum, TFF yetkililerinin bu son dakika almış oldukları yanlış karardan en kısa zamanda dönmelerini diliyorum. Genç oyuncuları desteklemelerinin sonuna kadar arkasında olduğumuzu da bildirmek isterim. Bunu doğru zamanda bildirdiklerinde tüm kulüplerimizin desteğini alacaklarından da hiç şüphem yoktur”

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.