Ateş Karıncalarından Coşkulu Final

Yayınlama: 03.09.2023
19
A+
A-

İnegöl Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği bu yazda bir çok çocuğun eğitim programını tamamlayarak coşkulu final töreni gerçekleştirdi.

Dernek bahçesinde gerçekleştirilen törende eğitimlerini tamamlayan öğrencilere eğitim görevlileri tarafından belgeleri takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ateş Karıncaları Dernek Başkanı Tarık Bostancı, “Öncelikle böylesine güzel bir çalışmanın kazasız belasız ve iyi neticelerle sonuçlandığı için Rabbimize şükürler olsun. Haziran ayı itibariyle başladığımız ve Ağustos ayının sonuna doğru noktaladığımız yaz Kuran kursumuzda çocuklarımıza milli ve manevi duyguları aşılamaya çalıştık. Eğitim görevlisi arkadaşlarımızla Elifba ve Kuran dersleri, Siyer, ahlak ve ibadet konuları ile ilgili dersler yaparak manevi temel eğitimler vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra dersler dışındaki vakitlerde de eğlenceli aktiviteler ekleyerek motivasyonlarını arttırmaya gayret ettik. Bu sene 55-60 kişilik bir öğrenci katılımı ile sezona başladık. O yüzden dolu dolu bir yaz kursu oldu diyebilirim”

AMACIMIZ DOĞRU YÖNLENDİRME

“Çocukların doğru yönlendirmesi dahilinde müthiş yeteneklerinin ortaya çıktığını ifade eden Bostancı; “Biz biliyoruz ki bu kardeşlerimizin hepsi birer pırlanta misali çok zeki çocuklar. Amacımız doğru yönlendirme yaparak yeteneklerini ortaya çıkarmak ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutabilmek. Biz inanıyoruz ki Manevi eğitimini almış zeki ve yetenekli bir genç geleceğini tahrip etmek isteyen yanlış kişilere, kitlelere kesinlikle müsaade etmeyecektir. Son olarak ben kurs boyunca öncelikle eğitim görevlisi hocalarıma daha sonra velilerimize ve bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: SERHAT ÇİÇEKBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.