DSP’den yeni hükümet konağı önerisi; ‘Beşinci Mevsim Kültür Merkezi hükümet konağı olsun’

Demokratik Sol Parti İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, hükümet konağının yıkılma kararının ardından yeni hükümet konağının nerede yapılacağının henüz netlik kazanmadığını belirterek, “Beşinci Mevsim Kültür Merkezi yapı itibarı ve konum olarak Hükümet Konağı olmaya çok uygundur. Ekstra bir bina inşaatı yapmak ve bu bina için yer tahsisi yapmak gereksiz masraftır” dedi.

Yayınlama: 18.10.2021
405
A+
A-

Demokratik Sol Parti İnegöl İlçe Başkanı Halil Büyükışıklar, yeni hükümet konağının nereye yapılacağı ile ilgili henüz netlik olmadığını belirterek bir öneride bulundu.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Büyükışıklar, şu ifadeleri kullandı:

 

“Türkiye Cumhuriyeti İnegöl Hükümet Konağı için İnegöl Belediye Başkanlığı tarafından Akhisar-Karalar bölgesinde yer önerildiği ve Kaymakamlığın kabul etmediği mevcut yerde yeni bina istediği konusunda çok fazla duyum almaktayız. Henüz karar verilmemişken halkımızın daha kolay hizmet alabilmesi açısından bu önerinin doğru olmadığını belirtme gerekliliği gördük. İnegöl İlçe Kaymakamımız ile Belediye Başkanımızın doğru bir uzlaşı zemininde buluşması İnegöl yararına olacaktır. Belediye SARAY sevdasının İnegöl’e maliyeti ve verdiği zarar ortada. Gelin Hükümet Konağı konusunda da zarar ettirmeyin. Geçici olarak Kaymakamlığın taşındığı Beşinci Mevsim Kültür Merkezi yapı itibarı ve konum olarak Hükümet Konağı olmaya çok uygundur. Ekstra bir bina inşaatı yapmak ve bu bina için yer tahsisi yapmak gereksiz masraftır. Her yeri betonlaşan İnegöl için hazır bir bina dururken ilave beton yapmayın. Hükümet Konağının mevcut alanı da güzel bir yeşil alan ve meydan olarak kalmalıdır. Ayrıca son yapılan İlçe Başkanları toplantısında Sayın Belediye Başkanımızın İnegöl ile alakalı önemli konularda bizlerle de fikir alış verişi yapacağı kanaatine varmıştık. Gelinen nokta da henüz böyle önemli bir konu hakkında bizlere danışılmamaktadır. İnegöl için önemli bu konu hakkında Sayın Taban’ı tüm siyasi parti İlçe Başkanlarını tekrar toplamaya davet ediyorum”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEK

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.