“Minik eller büyük hayaller”

Yayınlama: 23.04.2024
56
A+
A-

İnegöl’de, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Görsel Sanatlar Öğretmeni Şahin Güdül önderliğinde, Fatma Mehmet Göztepe Anaokulu öğrencileri geleneksel el sanatlarıyla tanıştı. Öğrencilere yönelik düzenlenen “Minik eller büyük hayaller” Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, kadim sanatlarımızdan biri olan ebru sanatı üzerine çalışmalar yapıldı.

Anasınıfı öğrencileri, ebru sanatını yakından tanıyarak kendi ebru çalışmalarını yapma fırsatı buldular. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği çalışmalar, ebru sanatının inceliklerini ve özünü öğrencilere aktardı.

Ebru sanatının geçmişiyle geleceği arasında köprü kurmayı hedefleyen etkinlik, öğrencilere kültürel mirasımızı tanıma ve değerlendirme fırsatı sundu. Bu yolla öğrenciler, sanatın evrenselliğini ve kültürler arası bağları keşfetme imkanı buldular.


Öğrencilerin kendi ebru çalışmalarını sergileyerek okul bahçesinde gösterdiği etkinlik, katılımcılardan büyük beğeni topladı. Öğrencilerin el emeği göz nuru eserleri, ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi ve takdir edildi.

Bu tür etkinliklerin öğrencilerin sanata ve kültürel mirasa olan ilgisini artırdığını, bu tarz etkinliklerin devam edeceği ve öğrencilere farklı sanat dallarıyla buluşma imkanı sunulacağı ifade etti.

HABER: BÜŞRA ÖZDEMİRBir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş